Рецепти настоянок з прянощів і трав
Трави і прянощі містять потужні феноли і терпени, які працюють у двох напрямках. По-перше, вони запобігають ушкодженню клітин, особливо клітинної ДНК. По-друге, ці сполуки діють як сильні протизапальні агенти, стримуючи реакції організму на ушкодження клітин, які в іншому випадку могли б внести свій внесок у розвиток раку і серцево-судинних захворювань. Такими властивостями точно мають фенольні сполуки в орегано, кропі, лавровому листі, розмарин і куркумі. Також не варто забувати про «согревающем» ефект деяких спецій, який може знадобитися при застуді або сильному переохолодженні...
Так от, всі ці сполуки можна отримувати за допомогою вживання прянощів і трав в їжу. Але скільки необхідно для підтримки здоров'я? Це дуже складне запитання, за відповідь на який я точно не візьмуся (отже поліз туди, де розбираюся остільки-оскільки). Є лише теорія, якої я схильний вірити, що всі ці сполуки, з їх лікарськими властивостями, добре розчиняються в спирті (що в ньому тільки не розчиняється) і транспортувати їх у свій організм стає не тільки простіше, але і цікавіше. У цій сфері логістики наш сайт, ніби як, набив руку...
Аптекарі минулого знали, що кращий спосіб доставити цілющі з'єднання з трав і прянощів в людський організм простіше всього через лікарські тоніки на спирту. І добре, коли таке транспортування супроводжують приємні відчуття в роті. І ніби як наш ресурс у цій галузі логістики досить успішний.
Легендарний Apple Pie Moonshine
Напій, що описує цілу епоху в США. Apple Pie Moonshine (милозвучно перевести на російську не вийшло, але є альтернативна назва – яблучно-коричнева самогон) був найпопулярнішим бутлегерским напоєм за всю історію існування заборони на алкоголь в Північній Америці. Не дивно, адже тільки кориця і яблучний сік могли перетворити те, що гнали самогонники в лісах за часів Сухого закону, гідний і питке алкоголь.
- 1,9 л яблучного сидру
- 1,9 л яблучного соку
- 4 палички кориці
- 1 бутон гвоздики
- 1/8 ч. л. мускатного горіха, меленого
- ¼ Ч. л. сухого кореня імбиру меленого
- ¼ - ½Стручка ванілі
- 250 г тростинного цукру
- 200 г білого цукру
- 500-750 мл спирту 95%
- 300-500 мл горілки (краще самогону з кукурудзи)
Настоянка «Прованська»
Посушливі центральні пагорби Провансу не назвеш родючими, але вони потопають в ароматних травах. Величезна кількість лаванди, чебрецю, шавлії, чебрецю, і бджоли, які живляться пилком цих рослин, виробляючи запашний мед. Ця ароматна світло-зелена настоянка є делікатним балансом лаванди, апельсина, розмарину, фенхелю і квіткового меду. Її приємно пити з келиха в кінці робочого дня, а також використовувати замість вермуту в коктейлях, таких як Мартіні і Манхеттен.
- 750 мл горілки або самогону 45-50%
- 60 г насіння фенхелю, подрібненого
- 3 ст. л. сушених квіток лаванди
- 3 ст. л. гілочок розмарину, подрібненого
- цедра 1-го апельсина
- 100 мл м'якого квіткового меду
- 50-100 мл простого сиропу
Помістити насіння фенхелю, квіти лаванди і розмарину в банку відповідного об'єму, додати цедру апельсина і мед, залити горілкою, добре перемішати. Банку щільно закрити і відправити в темне прохолодне місце настоюватися протягом 3-5 днів, поки рідина не придбає сильний смак і аромат апельсина з розмарином. Настоянку процідити через сито і перелити в чисту літрову банку. Додати простий сироп за смаком, зварений із рівних частин води і цукру, дати напою відпочити тиждень-два і можна розливати в пляшки. Вживати настоянку потрібно протягом року.
Настоянка «Чорна ніч», Nuit Noir
Корінь солодки, перець горошком і боби ванілі між собою мають мало чого спільного, за винятком того, що всі вони чорні. Але тріо це прекрасно: солодка випромінює аромат, ваніль вносить пряну солодкість, а перці лоскочуть смакові рецептори. Це самодостатня настоянка, яку приємно потягувати після ситної вечері в чистому вигляді або з невеликою кількістю газованої води.
- 750 мл горілки або самогону 45-50%
- 60 г кореня солодки
- 2 ч. л. чорного перцю горошком
- 1 ч. л. сичуаньського перцю горошком
- ¼ - ½Стручка ванілі мадагаскарської
- велика щіпка морської солі
- 50-200 мл простого сиропу
Змішати всі інгредієнти крім сиропу в банку відповідного обсягу, добре перемішати. Банку щільно закрити і настоювати в темному прохолодному місці від 1 до 2 днів, поки у рідині не з'явиться сильний запах і смак солодки. Процідити напій через сито в чисту літрову банку. Зварити простий сироп з рівної кількості цукру і води, додати до настою 200-250 мл Через 1-2 тижні готову настоянку можна розлити в пляшки і подавати до столу. Використовувати її потрібно протягом року.
Настоянка «Перцевий удар»
Сичуанський перець, також відомий як китайський коріандр, може похвалитися гострим ароматним смаком і легким присмаком гвоздики. Він не такий гострий, як інші види перцю, але, як описав один кулінарний геній, він призводить до свого роду повного неврологічному замішання (мається на увазі поколювання мовою, як від слабкого електричного струму). Китайський коріандр дуже популярний у східній кулінарії. Замінити його можна іншими ароматними перцями, серед яких найбільш підходящий, але менш поширений, тасманійський (їм краще замінити сичуанський і білий перець, чорний залишити).
- 750 мл горілки або самогону 45-50%
- 1 ст. л. сичуаньського перцю, подрібненого
- 1/2 ст. л. чорного перцю, подрібненого
- 1/2 ст. л. білого перцю, подрібненого
- цедра 2-х апельсинів
- ¼ - ½Стручка ванілі мадагаскарської
- 50-200 мл простого сиропу
Смешать все ингредиенты кроме сиропа в банке подходящего объема, хорошо перемешать. Банку плотно закрыть и настаивать в тёмном прохладном месте от 2 до 3 дней, пока у жидкости не появится сильный запах и вкус сычуньского перца. Процедить настойку через сито в чистую литровую банку. Сварить простой сироп из равного количества сахара и воды, добавить к настою 50-250 мл по вкусу. Через 1-2 недели готовую настойку можно разлить в бутылки и подавать к столу. Использовать её нужно в течение года. Отлично смакует с грейпфрутовым соком как альтернативная версия коктейля Greyhound («Борзая»).
Дорогі друзі, не забувайте: надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров'ю!
- Правила прянощівЗ давніх пір прянощі використовувалися і в Українській кухні. Наші предки додавали в різні страви пряні овочі, які росли в природному середовищі або вирощувалися на городньої грядці: ріпчаста цибуля ,селера ,хрін, часник, кріп, петрушка та інші. Вони можуть використовуватися самостійно або в суміші з іншими прянощами.Правила прянощів
- Солодкі страви з гострим перцемУ будь-суміші спецій є основа – сіль або цукор. Саме вони перетворюють весь букет, а часто і кожну приправу. Яскравий приклад – знаменитий чорний перець.Солодкі страви з гострим перцем